Na pewno zależy Ci, aby catering weselny był smaczny, goście zadowoleni a Wy spokojni. Jak dobrać wykonawcę, który jednocześnie wysłucha Twoich oczekiwań i podpowie odpowiednie rozwiązania?

Określenia Budżetu na catering weselny i dodatki

Zanim zacznie się poszukiwania, zdefiniuj jasno swój budżet na catering weselny. Możesz określić go całościowo i zapytać ile firmy cateringowe są w stanie zaoferować lub dzieląc na segmenty.

Dzieląc budżet, określ:

  • ile chcesz przeznaczyć na niezbędne rzeczy (posiłki i napoje, obsługę kelnerską),
  • kwotę dodatkową, w ramach której dobierzesz dodatkowe usługi (wypożyczenie ładniejszej zastawy, namiot czy dekoracje).

To pomoże zawęzić pole wyboru, a także ilość przygotowanych przez obsługę ofert. Otrzymasz od razu propozycję mieszczącą się w budżecie.


Określ Styl i Koncepcję Menu

Stylem uroczystości i oczekiwaniami gości mają ogromny wpływ przy wyborze firmy cateringowej. Czy preferujesz klasyczne dania, czy nowoczesne smaki? Każda firma cateringowa ma swój styl gotowania i chociaż dopasuje menu do Twoich oczekiwań, nie zawsze będą w stanie zmienić całkowicie domową kuchnię z aromatycznym rosołem na nowoczesne sushi. Sprawdź obecne menu, obejrzyj zdjęcia i zobacz czy właśnie takich dań oczekujesz od swojego cateringu na wesele.

 

Sprawdź Doświadczenie i Referencje

Doświadczenie firmy cateringowej to kluczowy element sukcesu. Sprawdź, jak długo firma działa na rynku cateringowym i czy posiada pozytywne referencje od wcześniejszych klientów. Przejrzyj Social Media, aby sprawdzić zrealizowane imprezy i cateringi. Jeśli planujesz zamówić także usługę kelnerską, upewnij się, że firma cateringowa oferuje doświadczony zespół, który obsługiwał już tego typu imprezy.

Kompleksowa oferta

Jeśli organizujesz ślub w niestandardowym miejscu, możesz potrzebować naprawdę różnych usług. Wesela w plenerze dobrze byłoby zorganizować pod namiotem okolicznościowym. Przyda się także pasująca zastawa, podgrzewacze do dań czy coolery do alkoholu. Kawę możesz podać w termosie, ale przy wysokiej klasy imprezie w wynajętym apartamencie może warto postawić elegancki ekspress? Wystrój stołów lub nawet całej sali, obsługa kelnerska, tort — to wszystko możesz mieć w jednym miejscu. Sprawdź, czy firma cateringowa oferuje ze swojej strony takie usługi cateringowe przy kompleksowej obsłudze imprez.

Kontakt z opiekunem Klienta

Dopracowanie cateringu weselnego często wymaga kilku rozmów. Trzeba ustalić wiele szczegółów, dlatego kontakt z obsługą klienta powinien być przyjemny, ale też konkretny. Jako para młoda macie na pewno wiele innych obowiązków, więc planowanie cateringu powinno odbyć się sprawnie. Warto wybrać firmę, której specjaliści wiedzą, o co pytać, słuchają i odpowiadają na zadane pytania.Wybór cateringu na wesele to kluczowy element udanej uroczystości. Zdecydowanie warto poświęcić czas na dokładne przemyślenie swoich oczekiwań i skonsultowanie ich z potencjalnym dostawcą usług cateringowych. Pamiętaj, że dobre jedzenie i profesjonalna obsługa to klucz do zadowolenia gości i stworzenia niepowtarzalnej atmosfery w dniu ślubu. Czas poświęcony na staranne przygotowanie tej części wydarzenia z pewnością zostanie doceniony przez wszystkich biorących udział w tym wyjątkowym dniu.