Organizowanie udanej imprezy wymaga odpowiedniego przygotowania, a jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiednich przekąsek. Życie w biegu i szukanie łatwych i wygodnych rozwiązań sprawia, że coraz częściej wybierany jest catering w formie przekąsek finger-food. Takie przekąski doskonale nadają się na różnego rodzaju spotkania, od urodzin i wesel po eventy firmowe. Dlaczego warto postawić właśnie na tę formę podawania jedzenia na swojej imprezie? Oto kilka powodów.

Małe porcje finger-food pozwalają na spróbowanie wielu smaków.

Przekąski finger-food to prawdziwa uczta dla podniebienia, ponieważ pozwalają na serwowanie różnorodnych smaków i potraw. W jednym zestawie można znaleźć przekąski o różnym charakterze — lekko pikantne, tradycyjne i te najbardziej premium. To ogromna zaleta, ponieważ pozwala zaspokoić różne gusta gości, a także dostosować menu do tematu imprezy. Dzięki małym porcjom, każdy w trakcie kilkugodzinnej imprezy może spróbować różnych smaków, bez przejadania się. 

Przekąski finger-food podane na estetycznych paterach

Przekąski finger-food to także prawdziwa uczta dla oczu. W profesjonalnych cateringach podawane są estetycznie, na ozdobnych półmiskach lub estetycznych jednorazowych paterach. To nie tylko smakuje wyśmienicie, ale także prezentuje się świetnie na stole. Estetyka podawania potraw ma duże znaczenie, zwłaszcza jeśli organizujesz bardziej formalną imprezę, taką jak przyjęcie weselne czy uroczystość firmowa. Różnorodność i kolory na takich przekąskach na pewno zrobią wrażenie na Twoich gościach.

Małe finger-foody możesz dopasować do każdego

Wielu gości ma różne preferencje żywieniowe, alergie czy diety specjalne. W przypadku dużych porcji przekąsek trudno jest przygotować takie, które będą dostosowane do wegetarian, nielubiących mięsa, niejedzących sera czy unikających ostrych potraw. Przekąski finger-food pozwalają na łatwe dostosowanie menu do tych potrzeb. Różnorodne przekąski sprawią, że każdy wybierze dla siebie to, co lubi i na co ma ochotę. Dzięki finger-food każdy gość będzie mógł cieszyć się smacznym jedzeniem.

 

Wygodna przekąska do ręki

Przekąski finger-food są nie tylko pyszne, ale także wygodne w jedzeniu. Goście nie potrzebują talerzy ani sztućców, co sprawia, że mogą swobodnie poruszać się po sali i rozmawiać z innymi uczestnikami imprezy. Szybko zjedzą przekąskę, między jedną konwersacją a drugą.
To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza na imprezach networkingowych czy przyjęciach, gdzie interakcja społeczna jest kluczowa. Dodatkowo nie trzeba się martwić, że goście ubrudzą ubranie. Warto pamiętać o postawieniu też jednorazowych serwetek, którymi goście przetrą usta i ręce po każdej przekąsce.

Jeśli urządzasz imprezę rodzinną w małym mieszkaniu lub pożegnanie pracownika w niewielkim biurze, przekąski finger-food oszczędzą miejsce. Przy standardowym cateringu potrzeba miejsca na stół, który pomieści zastawę stołową, oraz krzesła, aby każdy mógł swobodnie usiąść. Przekąski postawisz w formie bufetowej na bocznym stoliku, oszczędzając sporo miejsca.

Oryginalne przekąski

Wybierając przekąski finger-food, możesz zaskoczyć swoich gości czymś nietypowym i oryginalnym. Mimo szybkiego wzrostu popularności nadal nie wszyscy znają tę formę podania jedzenia, a na pewno nie znają każdego autorskiego przepisu (a w przypadku Canapa catering co chwilę pojawiają się nowe autorskie przekąski). To doskonała okazja, aby zaprezentować nowe smaki i potrawy, które mogą stać się tematem rozmów na imprezie. Unikalność menu może sprawić, że Twoja impreza będzie zapadła w pamięć gości na długo.

 

Przekąski finger-food to doskonały wybór na każdą imprezę. Dają ogromną swobodę w komponowaniu menu, są wygodne dla gości, prezentują się estetycznie, można je dostosować do różnych diet i wzbogacić o unikalne smaki. U nas możesz samodzielnie skomponować zestaw lub wybrać z gotowych pakietów w sklepie online, lub zadzwonić do naszej specjalistki, która pomoże Ci wybrać catering dostosowany do czasu i rodzaju Twojej imprezy.