Halo, halo! Czy zjadłeś dziś pełnowartościowe śniadanie?

Halo, halo! Czy zjadłeś dziś pełnowartościowe śniadanie?

Jeśli tak, to super! Natomiast, jeżeli nie to koniecznie musisz to zmienić! Najlepiej od dziś, o ile jest odpowiednia pora, a najpóźniej od jutrzejszego poranka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i jego pomijanie jest ogromnym błędem żywieniowym. Pewnie pomyślisz sobie, że nie masz rano czasu na przygotowanie oryginalnego dania i jego zjedzenie. Musisz wiedzieć, że kanapka jest świetnym pomysłem na śniadanie, a jej zrobienie nie wymaga wiele czasu. Możesz także wpaść jednego z naszych lokali i skorzystać z naszej oferty!

Dlaczego jedzenie śniadania jest tak ważne?

Odpowiedź jest bardzo prosta – śniadanie to źródło energii oraz wielu niezbędnych składników odżywczych. To właśnie dzięki niemu organizm człowieka może funkcjonować w prawidłowy sposób już od wczesnych godzin porannych. Najlepiej, aby pierwszy posiłek w ciągu dnia zjeść do 2 godzin od wstania. Dzięki temu przyspieszymy metabolizm naszego organizmu, który jest spowolniony po nocy. Dzięki zjedzeniu pełnowartościowego śniadania będziemy weseli, pełni energii i gotowi do działania już od samego rana!
Trzeba koniecznie pamiętać, że według zasad prawidłowego żywienia śniadanie powinno być jednym z najlepiej 5 posiłków spożytych każdego dnia i zaleca się, aby stanowiło ono od 25 do 30% energii całodziennej diety. Musi być również odpowiednio zbilansowane i zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczu oraz węglowodanów.

Kanapka na śniadanie to świetny wybór!

Kanapka na śniadanie to świetny wybór!

Mam nadzieję, że wcześniej przedstawione informacje sprawiły, że codziennie będziesz jadł śniadanie. Jednak bardzo istotne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia jest też to, co jemy na pierwszy posiłek w ciągu dnia. Opcji zdrowego śniadania jest wiele – owsianka, twarożek z pieczywem lub …kanapka. Tak, kanapka może stanowić pełnowartościowy posiłek. Trzeba jednak pamiętać, że musi się ona składać z odpowiednich składników: najlepiej z pełnoziarnistego chleba, dodatku mlecznego, białkowego i tłuszczowego (w postaci masła czy margaryny) oraz sporej ilości świeżych warzyw. Jak widać to, co najprostsze czasem wydaje się najodpowiedniejsze!
Myślę, że przekonaliśmy Cię do tego, abyś każdego poranka jadł śniadanie, czyli najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jeżeli brak Ci czasu na jego przygotowanie lub po prostu masz ochotę spróbować naszych pysznych kanapek zapraszamy Cię do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia jednego z dwóch lokali: Canapa Sandwich Bar & Cafe. Tam zawsze czekają na Ciebie świeże i smaczne kanapki przygotowywane przez nasz Zespół każdego dnia. Czekamy na Ciebie!