Podczas organizowania imprezy okolicznościowej lub biznesowej, każdy gospodarz pragnie jak najlepiej zadbać o swoich gości. Dbając o atrakcje, wygodne miejsca do siedzenia, nagłośnienie, nie można zapomnieć o smacznych przekąskach. Jeśli decydujesz się na gotowe przekąski na imprezę w formie finger-food, możesz zastanawiać się, ile przekąsek na osobę zamówić. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Długość Imprezy

Im dłuższa impreza, tym więcej przekąsek finger-food na osobę będzie potrzebne. Przekąski finger-food są małe i łatwe do spożycia, więc na dłuższych wydarzeniach goście będą chętniej wracać po kolejne smakołyki.

Planowane Dodatki i Atrakcje

Jeśli poza naszym cateringiem na Twoim stole znajdą się ciasta, sałatki lub ciepłe dania przygotowane przez Ciebie, wybierz mniejszą ilość przekąsek.

Czy na imprezie będą dostępne napoje alkoholowe? Spożywanie alkoholu zwiększa zapotrzebowanie na przekąski. Dodatkowe aktywności, takie jak zabawy w terenie czy tańce, również przyczynią się do szybszego znikania przekąsek ze stołu.

Charakterystyka Uczestników

Typ imprezy i charakterystyka gości są istotne. Catering biznesowy na imprezę biurową może wymagać mniej przekąsek niż ten dostarczany do fabryki, gdzie pracownicy mogą mieć większe zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli organizujesz spotkanie rodzinne lub z przyjaciółmi, warto ocenić, czy są to osoby aktywne fizycznie i jaki rodzaj pracy wykonują.

 

 

Przykładowe Scenariusze:

  • 2-godzinne spotkanie biurowe w sali konferencyjnej z kawą i ciastem: wystarczą 4 sztuki przekąsek na osobę, np. kanapeczki bankietowe.
  • 4-godzinne spotkanie integracyjne w biurze, bez słodkości i dodatkowych atrakcji: potrzebne będzie ok. 6 sztuk na osobę.
  • Wieczorna impreza urodzinowa z tortem, ciastem i grillem: wystarczą 4-6 sztuk na osobę.
  • Wieczorna impreza urodzinowa z tortem i alkoholem, bez dodatkowych dań (same finger-food): 7-8 sztuk przekąsek na osobę, wybierając bardziej treściwe przekąski jak kanapeczki koktajlowe, tortille, mini hamburgery.


Pamiętaj, że niektórzy goście mogą zjeść więcej niż "szacowany przydział", a inni mniej, więc te liczby są orientacyjne.

 

Jeśli masz wątpliwości co do ilości przekąsek finger-food na swojej imprezie, przygotuj odpowiedzi na powyższe pytania i skontaktuj się z nami. Znając te dane, będziemy mogli przygotować ofertę najlepiej dopasowaną do Twojej okazji.

Zapraszamy do kontaktu i zamówienia gotowych przekąsek na Twoją imprezę!